Vítam Vás v galérii mojich výrobkov!

Volám sa Svetlana, značka LANA vznikla podľa prezývky – skrátením môjho mena. Tvorím odkedy som dokázala ovládnuť ihlu. Mama šila a plietla, mňa to však najskôr ťahalo viac k umeleckej forme remesla, vyšívala som rôznymi technikami. Neskôr som sa naučila háčkovať, základy pletenia a šitia boli akési samozrejmé. Vysokú školu som študovala diaľkovo, popri nej na plný úväzok pracovala, potom som sa venovala časovo náročnému marketingu a komunikácii. Niekoľko rokov tak nebol na tvorbu čas. Keď sa mi narodili deti, podľa potreby som im občas niečo ušila, uháčkovala, či uplietla. Znovu som v sebe objavila lásku k úžitkovému umeniu a postupne som začala tvoriť nielen pre moje deti, ale aj pre kamarátky, ich deti, aj len tak pre radosť. Najviac som inklinovala k háčkovaniu, tak som ho využila pri háčkovaní šperkov. Vytvorila som mnoho modelov náhrdelníkov, k nim hryzadielka a ďalšie doplnky. Obe moje deti sú nosené, tak som zo začiatku vymýšľala všetko vhodné na pripnutie o šatky a nosiče. Bavilo ma to stále viac, tak som postupne rozširovala sortiment o rôzne hrkálky a hračky. Pred 4 rokmi mi napadlo spojiť ochranné návleky na popruhy ergonomických nosičov s hryzadielkami, aby sa detičky v nosiči zabavili. Tvorím z prírodných materiálov a rada kombinujem šitie s háčkovaním, preto aj slintáčiky sú s drevenými obháčkovanými doplnkami. Nápad sa zákazníčkam zapáčil a odvtedy sú originálne slintáčiky mojou vlajkovou loďou. Keďže mi nie je ľahostajné prostredie, v ktorom vyrastajú moje deti, rozšírila som sortiment aj o tzv. “zero waste” výrobky, ktoré pomáhajú ľuďom znížiť použitie jednorazových produktov a obalových materiálov. Takto postupne prichádzajú nápady a radosť pri ich realizácii. Teší ma robiť ľuďom radosť a prispievať svojou tvorbou k možnosti výberu hračiek a doplnkov, ktorých pôvod je známy, sú zo starostlivo vyberaných materiálov a vyrábané s veľkou pozornosťou a vzťahom k nim i k zákazníkom. Veľa tvorím individuálne zákazky presne podľa predstáv a prianí, to má svoje osobité čaro. Veľkým projektom bol nápad  „52-týždňová tvorivá výzva“, kedy som počas jedného roka každý týždeň pripravila a podrobne spracovala postup výroby všemožných drobností, vybláznila som sa na rôznych technikách a aj sama som sa naučila mnoho nového. Všetky návod nájdete tu na stránke v sekcii TVORIVÉ NÁVODY a neustále k nim pribúdajú ďalšie. Druhá časť mojej práce je poradenstvo pri dojčení. Už ôsmy rok pracujem ako certifikovaná poradkyňa a v situáciách, ktoré sú často komunikačne náročné a plné emócií mi tvorba pomáha usporiadať si myšlienky a nabrať novú energiu. Najmä keď mi práve nehoria termíny na dokončenie zákaziek 😉

Na stránke vidíte portfólio mojich výrobkov. Aktuálne modely aj s cenami a dostupnosťou nájdete tiež v albumoch na mojej FB stránke.

Ak máte záujem o moje výrobky, tu nájdete ponuku všetkých, ktoré sú skladom: AKTUÁLNE DOSTUPNÉ VÝROBKY. Po odoslaní formulára vás budem kontaktovať e-mailom. Pre výrobu modelov, ktoré aktuálne nie sú skladom alebo podľa individuálnych požiadaviek (momentálne vyrábam do 2 týždňov) ma prosím kontaktujte e-mailom na lanatvori(@)gmail.com alebo mi napíšte správu cez facebook a dohodneme všetky detaily.

Ak hľadáte darček a chcete nechať výber na obdarovanom, k dispozícii sú aj darčekové poukážky v hodnote 10€ alebo 15€ s platnosťou 6 mesiacov. Poukážku vám viem poslať profesionálne vytlačenú poštou (poštovné pre poukážky je 2€, pre ostatné výrobky 2,50€) alebo e-mailom.

Pri výrobe používam výhradne najkvalitnejšie komponenty, pretože som presvedčená, že na nich veľmi záleží. Už tretí rok pre vás a vašich malých hryzúňov vyhľadávam doma i v zahraničí to najlepšie. Keďže moje výrobky dávajú do pusiniek aj najmenšie detičky, NEnájdete u mňa drevené hryzadielka z aliexpresu, bižutérne, či záclonové krúžky, ani nekvalitné korálky z mäkkého dreva, ktoré sa ľahko štiepia. Nepovažujem ich za dostatočne bezpečné.

PRIADZE – Doplnky na slintáčikoch, šitých hračkách, hrkálky a väčšinu hryzadielok háčkujem z hrubšej, náhrdelníky, náramky, náušnice a hryzadielka do setov k nim z elegantnej tenkej 100% bavlnenej priadze. Používam 2 druhy hrubšej i tenšej priadze, jedna je certifikovaná pre deti do 3 rokov, druhá má OekoTex certifikát. Priadza je mercerovaná, je teda veľmi pevná, odolná, nežmolkuje sa, nechlpatie a je hodvábne lesklá. Obe sú stálofarebné aj pri vysokých teplotách.

KORÁLKY – Používam surové drevené korálky najvyššej kvality vyrobené v ČR z tvrdého dreva. Dohladka obrúsené, nemorené, nelakované, nefarbené. S úzkym prievlakom, takže korálka je naozaj guľatá.

KRÚŽKY – Drevené krúžky odoberám priamo od európskeho výrobcu hračiek. Sú z tvrdého surového dreva, iba dohladka vybrúsené, vyrobené v súlade s normami EÚ. Priemer 6 cm (na hryzadielkach z kolekcie Ušká 8cm). Nikdy nepoužívam záclonové, ani bižutérne krúžky.

HRYZADIELKA – Časť hryzadielkok odoberám od európskeho výrobcu hračiek. Sú z tvrdého surového dreva, iba dohladka vybrúsené, vyrobené v súlade s normami EÚ. Časť si nechávam vyrábať na Slovensku z lipového dreva ošetreného domácim včelím voskom a bio olivovým olejom.

KOMPONENTY – Náušnicové komponenty sú z chirurgickej ocele. Vybrať si môžete klasický afroháčik (dodávam aj so zarážkou) alebo zapínací háčik. Náramky navliekam na elastický vlasec.

LÁTKY – Hračky a slintáčiky na ergonomické nosiče šijem z kvalitných bavlnených látok v prémiovej kvalite, BIO kvalite alebo s Oeko Tex certifikátom. Jemnučká “plyšová” látka na žužláčikoch je buď originálna americká minky s ochrannou známkou, alebo prírodný bambusový aksamit. Vnútorná strana slintáčikov je z extra absorbčného a prirodzene antibakteriálneho bambusového froté certifikovaného pre deti do 3 rokov.

STAROSTLIVOSŤ O DREVENÉ KOMPONENTY

Základom náhrdelníkov a hryzadielok sú kvalitné české korálky, krúžky a tvary od európskeho výrobcu hračiek. Je na ne použité tvrdé drevo, surové, ničím neošetrené, iba dôkladne do hladka obrúsené.

Drevo je prírodný materiál a pri používaní stále pracuje. Po namočení do vody jeho povrch jemne zdrsnie. Používaním opäť získa hladkosť. Nie je vhodné dlhodobo ho máčať vo vode, preto odporúčam umývať hryzadielka, drevené hrkálky a náhrdelníky ručne. Po umytí utrieť a nechať voľne vysušiť. Ak sú veľmi znečistené, je možné hryzadielka a náhrdelníky oprať aj v práčke vo vrecku na bielizeň.

Väčšie drevené tvary na hryzadielkach robím zvesiteľné, tie v práčke neperte. Ak sú znečistené, umyte ich, utrite a nechajte voľne vysušiť. Väčšie krúžky, drevené hrkálky rovnako odporúčam umývať iba ručne.

Časť drevených tvarov si nechávam vyrábať na Slovensku z lipového dreva. Tieto sú ošetrené zmesou domáceho včelieho vosku a bio olivového oleja. Takto ošetrený povrch je odolnejší, no tiež je potrebné umývať ich ručne.

V prípade akéhokoľvek opotrebenia ľahko vrátite drevu bezchybnú formu obrúsením jemným brúsnym papierom.

Krásny deň!