Už niekoľko týždňov snívala moja dcérka Hanka o tom, ako bude k Veľkej noci  vyrábať kamarátkam darčeky. Naplánovali sme nenáročné cukríkové mrkvičky. Poslúžia ako milá pozornosť pre deti, alebo ako výslužka pre šibačov.

Potrebovať budete igelitové zdobiace vrecká, ideálne menšie (moje majú 35cm), oranžový papier, zelenú stuhu a malé cukríky. Ak sa vám podarí zohnať oranžové cukríky, papier nebude potrebovať. Ja som ale žiadne nenašla. K mrkvičkám môžete priviazať aj veľkonočný pozdrav, pekne bude vyzerať napríklad v tvare malého vajíčka, alebo zajačika. Moja prváčka však potrebuje na písanie ešte veeeeľkú plochu, tak sme jednoducho použili kúsky papiera, ktoré zostali po vystrihnutí štvorcov na kornútky.

Papier zložte na polovicu, prestrihnite a z oboch polovíc vystrihnite štvorce. Každý štvorec stočte do kornútka, zalepte kúskom lepiacej pásky a špic, ktorý vznikne hore založte dovnútra. Kornútok vložte do zdobiaceho vrecka a naplňte cukríkmi. Vrecko previažte zelenou stuhou a mrkvička je hotová.

Prajem vám veselé veľkonočné chrumkanie!