Tento rok som sa rozhodla nenabaliť Hanku v deň jej narodenín do škôlky sladkosťami, ale vyskúšať upiecť niečo celkom iné. Farebné srdiečka nie sú síce jedlé, sú však perfektné na kreslenie a som si istá, že deťom urobia radosť. Obe moje dievčatá s nimi kreslia ostošesť.

Na kulinársko-nekulinársky pokus budete potrebovať iba voskovky (konečne zužitkujete všetky dolámané farbičky, aj tie najmenšie kúsky, ktoré sa len kopia a kresliť sa s nimi nedá, ale je vám ľúto ich vyhodiť) a silikónovú formu na pečenie. Tvary aké sa vám páčia, veľkosť tak akurát do ruky a je dobré, ak nemajú zúbkovanú štruktúru, aby sa pri kreslení zo začiatku nedrobili.

Voskové farbičky zbavte obalov a nalámte na malé kúsky. Naukladajte do formičiek v ľubovoľných kombináciách. Ja som dávala na výšku cca 2 farbičiek, teda 2 vrstvy a držia sa veľmi dobre. Formu položte na mriežku a s ňou ju vkladajte aj vyberajte z rúry. Keďže je mäkká, roztopené horúce farbičky by sa mohli pri manipulácii vyliať.

Rúru rozohrejte na 180°C (zvolila som klasický horný + spodný ohrev bez ventilátora) a voskovky dajte „upiecť“. Sledujte, ako sa roztápajú, mojim to trvalo 6 minút. Opatrne vyberte aj s mriežkou z rúry a nechajte poriadne vychladnúť. Vylúpnite z formy a máte hotovo. Na povrchu sa zvykne vytvoriť bezfarebná vrstvička vosku. Táto nekreslí, ale rýchlo sa zošúcha pri maľovaní alebo ju môžete zoškrabať nožíkom. Voskové srdiečka robia krásnu viacfarebnú stopu podľa toho, aké kúsky ste dali spolu roztopiť. Veselé kreslenie!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *