Balenie produktov je výzvou pre každého výrobcu a predajcu, ktorému záleží na udržateľnosti, znižovaní odpadu a šetrení zdrojmi. Dnes by som som vám chcela priblížiť, ako balím a posielam svoje výrobky ja.

Jednou z vecí, na ktoré sa odjakživa najviac teším na Vianoce je balenie darčekov. A také malé Vianoce mám zakaždým, keď balím a posielam moje výrobky vám. Síce minimalistickejšie, no s rovnakou radosťou, lebo verím, že pekné balenie dopĺňa hodnotu, ktorú majú a zážitok, ktorý vám chcem sprostredkovať. Aby vás potešili na prvý pohľad.

Každý výrobok, ktorý opustí moju dielňu držím v rukách nespočetnekrát, venujem mu veľkú pozornosť a snažím sa, aby ste to z neho cítili. Starostlivo ho poskladám, označím, napíšem vám, ako sa oňho starať, vložím do vrecka, krabice alebo previažem šnúrkou. Papier, kartón, papierová páska a bavlnená šnúrka sú mojimi najčastejšími pomocníkmi.

Darčekové krabičky balím do úhľadnej kartónovej škatule a previažem farebne zladenou saténovou stuhou. Takto elegantne zabalenú krabicu obalím výplňovým materiálom, aby sa nepoškodila a vložím do ďalšej krabice.

Menšie výrobky k vám pricestujú v papierovej obálke. Väčšie v papierových krabiciach, niekedy nových, no často zrecyklovaných, v krabiciach od topánok a rôznych výrobkov. Používanie recyklovaných prepravných obalov a výplňového materiálu je kľúčové z pohľadu udržateľnosti, neplytvania vzácnymi prírodnými zdrojmi, ale aj zachovania ceny balného zásielok. Ceny obálok a krabíc nie sú totiž vôbec zanedbateľnou položkou a v ostatnom období vyleteli hore aj dvojnásobne.

Tak prosím, myslite na to, keď vám príde krabica, ktorá zvonka nevyzerá tip-top. Verte, že jej obsah vás poteší 😉 Ak máte príležitosť, použite ju ďalej, alebo prosím, vytrieďte do separovaného odpadu.

Lana

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *