DOVOLENKA do 21.7.2024. V e-shope sa aktuálne zobrazujú iba výrobky skladom. Všetky objednávky budú spracované až 22.7., odkedy bude obchod opäť v plnej prevádzke.

DIY Látkové tekvice

Pre niekoho je jeseň pochmúrna. No pre mňa je nádherne farebná, vonia vlhkou zemou, dymom a opadaným lístím. Pozýva nás spomaliť a viac sa zamýšľať nad životom. Prineste si kúsok jesene aj domov. Zrelaxujte so mnou pri šití tekvičiek, na prechádzke nazbierajte gaštany, šípky a potom zapáľte sviečky, zabaľte sa do deky, uvarte si teplý čaj a začítajte sa do dobrej knihy. Alebo len oddychujte a nechajte myšlienky plynúť.

Tekvičky v návode šijem z klasickej pevnej bavlny, no môžete použiť akúkoľvek látku, úplet (napríklad zrecyklovať neobľúbené tričko) alebo iný materiál. Krásne sú tekvice zo svetroviny, ktorá im dodá vidiecky vzhľad.

Potrebujeme:
– obdĺžnik látky v rozmere 14 x 28 cm, ktorý si môžete prispôsobiť podľa seba, pomer je vždy 1 : 2;
– tenkú priadzu;
– vankúšovú výplň;
– kúsok filcu alebo škorice na stopku;
– floristický drôtik;
– pomôcky na šitie.

Video návod nájdete na mojom youtube kanáli Lana tvorí (v nahovorenom komentári ospravedlňte chybičku v rozmeroch – na tekvicu, ktorú šijem potrebujete obdĺžnik s rozmerom 14×28 cm, ako je uvedené v texte vyššie). Ak máte akékoľvek otázky, alebo sa chcete pochváliť svojimi výtvormi podľa môjho návodu, poteším sa vašim komentárom. Pekné jesenné tvorenie! Lana