DIY Lego stolík

S myšlienkou vyrobiť dievčatám lego stolík som sa pohrávala už dlhšie. Pri jedálenskom stole máme kúsok voľného miesta, ktoré sa dalo využiť. A keď prišiel ten čas, že obe preferujú „malé“ lego pred duplom, pustili sme sa s manželom do prekvapenia. Biely stolík sme pôvodne mali pri gauči v obývačke. Rozhodli sme sa ho vymeniť za menší a zrecyklovať. Dokúpili sme lego podložky, 4 závesné nádobky a 2 malé stoličky. Ostatné sme mali doma.

Kompletný zoznam na lego stolík aj s približným rozpočtom:

  • 1ks – stolík LACK (Ikea), rozmer 55x90cm – 14,99€
  • 4ks – závesná nádoba SUNNERSTA (Ikea) – 0,49€/ks
  • 2ks – detská stoločka MAMMUT (Ikea) – 4,99€/ks
  • 2ks – lego podložka zelená 25x25cm (trávička) – 7,50€/ks
  • 2ks – lego podložka modrá 25x25cm (voda) – 7,50€/ks
  • 1ks – lego podložka veľká sivá 38x38cm (stavebná plocha) – 13,50€/ks alebo 2ks – lego podložka sivá s cestami/piesková 25x25cm – 7,50€/ks
  • 1ks drevená latka 2,5 x 1 cm, dlhá 50 cm (resp. minimálne 45, maximálne 55 cm) + 3 skrutky do dreva
  • obojstranná lepiaca páska
  • ľubovoľné úložné priestory podľa vašich preferencií a množstva lega s výškou maximálne 19cm, aby sa zmestili do poličky a pod ňu (my máme zatiaľ 2 úložné boxy TROFAST – Ikea – aj s vrchnákom 3€/ks a jednu lego krabicu z klasických kociek)
  • Pomôcky: nožnice, skrutkovač a na latku sme použili 2 samolepiace podložky, aby tak akurát odstávala od stolíka a nádobky sa dali zvesiť

Latku priložte do stredu bočnej hrany stolíka a priskrutkujte. Zaveste na ňu nádobky na najpoužívanejšie kúsky lega. Pre inšpiráciu: my máme v prvej panáčikov, v druhej zvieratká, v tretej všetky miniatúrne mašličky do vlasov, kefy, fény, helmy na motorku, misky pre psov, kvietky atď. a v poslednej špeciálne minidieliky.  Podložky si priložte na stôl tak, aby vám ho pekne pokryli a pospájajte kockami, aby vám na nich lego potom správne zapadlo (pozor, ak to neurobíte a podložky prilepíte tesne k sebe, nebude to sedieť). Rohy vzniknutej lego plochy obkreslite na stôl ceruzkou. Budete tak presne vedieť, kam máte lepiť pásku. Odložte spojené podložky a stolík polepte obojstrannou páskou. Značky od ceruzky odstráňte. Odlepte aj vrchnú vrstvu pásky a opatrne priložte spojené podložky. Poriadne popritláčajte a stolík máte hotový.

DIY_legostolik

Tip: ak máte väčšie množstvo lega na skladovanie, polička stolíka veľkú váhu neunesie. Najjednoduchším riešením je zvoliť krabice vysoké 19 cm – od zeme po poličku, aby ju podopierali a neprehýbala sa pod váhou krabíc, ktoré položíte na ňu. Ešte je možné do stredu poličky priskrutkovať oporu, čiže dorobiť stolíku nohy navyše.