DOVOLENKA do 21.7.2024. V e-shope sa aktuálne zobrazujú iba výrobky skladom. Všetky objednávky budú spracované až 22.7., odkedy bude obchod opäť v plnej prevádzke.

DIY Vreckár do škôlky

Tento školský rok bude pre nás výnimočný. Obe dievčatá budú prváčky. – staršia v škole, mladšia v škôlke. Na školu sa pripravujeme už mesiace. Do škôlky sme zohnali papučky, ostatné som si vravela, že predsa máme. Zbalím len náhradné oblečko, pyžamko, vankúšik zdedila… a vtedy som si uvedomila, že baliť vlastne nemám do čoho. Staršia mala v škôlke plátenú tašku, ktorá však už bola zničená. Tak som sa rozhodla na poslednú chvíľu ušiť šikovný vreckár / kapsár na vešiak do skrinky. Ak sa aj vy rozhodnete vymeniť tašku za vreckár, do hodinky ho máte ušitý, pripravila som pre vás postup na najjednoduchší typ.

Potrebovať budete 2 bavlnené látky, detský vešiak, šijací stroj a pomôcky na šitie. Odmerajte šírku vešiaka, pridajte 2 cm a dostanete šírku všetkých dielov. Vreckár sa skladá zo zadného dielu a predného dielu, na ktorom sú 2 vrecká, to menšie je ešte prešité na polovicu, čím vzniknú dve. Látky striháme na striedačku. Zadný diel z jednej, predný z druhej. Potom väčšie vrecko z látky zadného dielu, menšie z látky predného dielu. Všetky diely sú obdĺžniky. Šírka všetkých bude teda šírka vešiaka + 2cm, v mojom prípade to bolo 35cm. Dĺžka zadného a predného dielu 60cm, dĺžka väčšieho vrecka 45 cm, menšieho 25cm.

DIYkolaz_vreckar

  1. Dva najväčšie obdĺžniky – predný a zadný diel položíme na seba a prehneme pozdĺžne na polovicu. Hore priložíme vešiak tak, aby miesto, odkiaľ vychádza háčik bolo zarovnané s okrajom látky a na šírku bol jeho stred v ohybe látok. Obkreslíme hornú líniu ramienka a po nej odstrihneme okraj látok.
  2. Teraz zoberieme väčšie vrecko, jednu stranu šírky zahneme cca 1cm dovnútra a prežehlíme. Zahneme ešte raz, prežehlíme a prešijeme. Postup zopakujeme aj s menším vreckom.
  3. Menšie vrecko preložíme na polovicu a pritlačíme sklad, aby sme ho dobre videli. Potom ho rozprestrieme a položíme na väčšie vrecko lícovými stranami a začistenými okrajmi hore. Zošpendlíme a po bočných stranách zošijeme. Po línii zohnutia menšie vrecko rovno prešijeme, získame tak 2 malé.
  4. Predný a zadný diel hore v strede, kde bude otvor na háčik vešiaka zahneme kúsoček dovnútra a obšijeme.
  5. Zošité vrecká položíme na predný diel, opäť lícovou stranou hore, zošpendlíme ich a pozdĺž bočných strán zošijeme.
  6. Teraz položíme zadný diel na predný lícovými stranami k sebe. Zošpendlíme a po bočných stranách zošijeme. Prevrátime lícom von a máme takmer hotovo. Spodný okraj vreckára po celej dĺžke začistíme cikcakom. Potom okraj zahneme cca 1cm dnu, prežehlíme a prešijeme.
  7. Kapsár ešte môžeme ľubovoľne ozdobiť, ja som naňho prišila meno z písmenkových korálok.