DOVOLENKA do 21.7.2024. V e-shope sa aktuálne zobrazujú iba výrobky skladom. Všetky objednávky budú spracované až 22.7., odkedy bude obchod opäť v plnej prevádzke.

DIY Obal na vreckovky

Keď má naša babka alebo starká sviatok, na otázku čo by si priali majú vždy rovnakú odpoveď: Nerobte si so mnou starosti, ja už nič nepotrebujem. Tak vymýšľame sami, čím ich potešiť – dobrou knihou, fotografiami vnúčeniec, niečím šikovným do domácnosti,… Dnes mám pre vás tip na milú vecičku, ktorú ušijete v priebehu pár minút a poslúži napríklad práve ako darček pre babičku.

Na obal na papierové vreckovky budete potrebovať iba 2 kúsky látky vo veľkosti 20 x 14 cm a 16 x 14 cm, šijací stroj a pomôcky na šitie.

DIYkolaz_vreckovkar

Látky si predperieme, vyžehlíme a vystrihneme. Väčší obdĺžnik – 20×14 cm je vnútorná látka, ktorú na hotovom obale vidieť iba ako lem okolo otvoru na vreckovky. Menší obdĺžnik – 16,5 x 14 cm je vonkajšia látka. Položíme ich lícom na seba a našpendlíme tak, aby obe kratšie strany látok boli zarovno. Väčší obdĺžnik nám teda v strede prečnieva nad menším. Takto látky po oboch kratších stranách zošijeme. Obrátime lícom von, vyrovnáme tak, aby menší obdĺžnik bol presne v strede väčšieho a prežehlíme. Teraz už vidíme, ako väčší obdĺžnik látky vytvoril lem okolo menšieho. Zohneme na polovicu – lemy na seba a prejdeme prstom sklad, aby sme videli stred. Opäť rozprestrieme a strany s lemom zložíme do stredu lícom dnu tak, aby sa milimeter prekrývali. Zošpendlíme a po stranách prešijeme. V strede, kde sa okraje prekrývajú prešijeme 2x, aby najviac namáhané miesta pevne držali. Po zošití môžeme ešte strany prešiť cikcakom, aby sa z nich nevyťahovali nitky. Obrátime lícom von a rožky poriadne vytlačíme špicom nožníc. Prežehlíme a obal na vreckovky je hotový. Zostáva len vložiť balíček papierových vreckoviek, ktoré neotvoríme štandardne, ale ich nožnicami prestrihneme pozdĺžne v strede.