DIY Valentínska čokoláda

Toto som musela vyskúšať! Jednoduchý, ale efektný sladký darček vyrobený z rozpustených tabuliek obľúbených čokolád (odporúčam 80st., trvá to cca 5 minút) a ozdobený čím len chcete. Ja som použila mliečnu, bielu a ruby čokoládu. Zdobila som gumovými cukríkmi v tvare srdiečok, mini marshmallows, opraženými lieskovcami, malými keksíkmi a pre kontrast chutí slanými praclíkmi a lyofilizovanými jahodami. Takúto čokoládu viete pripraviť na akúkoľvek príležitosť, iba tematicky prispôsobíte zdobenie. Prajem vám sladkého Valentína ❤️

Pozrite si videonávod (kliknite na video a dajte si ho cez štvorček zobraziť na celú obrazovku, aby ste ho dobre videli)

TIP 1: Nezohnala som ruby čokoládu rovnakej značky ako bielu a mliečnu. Mala som trochu obavy, či to nebude problém. No ako vidíte vo videu, môžete pokojne použiť rôzne tabuľky. Po rozpustení a premiešaní sa čokoláda rovnomerne rozleje. Odlomila som iba jeden riadok, aby približne sedela veľkosť.

TIP 2: Ak sa vám viac páčia pravidelnejšie tvary, stuhnutú čokoládu môžete namiesto lámania nakrájať veľkým ostrým nožom napríklad na štvorce.

Pre inšpiráciu pridávam ešte sladkosti, ktoré som použila.

sladkosti