DOVOLENKA do 21.7.2024. V e-shope sa aktuálne zobrazujú iba výrobky skladom. Všetky objednávky budú spracované až 22.7., odkedy bude obchod opäť v plnej prevádzke.

DIY Letná detská párty a hľadanie pokladu

Prvé narodeniny našej Grétky sme oslávili záhradnou oslavou s blízkymi priateľmi. Aby sa párty rátala aj ostatným deťom, vymysleli sme príbeh o mori, ktoré kedysi zalievalo celé naše územie a o pirátoch, ktorí sa po ňom plavili. Decká plnili úlohy, hľadali kúsky starej mapy s indíciami a tie ich viedli k pokladu, ktorý u nás piráti vtedy dávno ukryli. Oslava mala obrovský úspech. Deti boli nadšené a neustále sa vypytovali, kedy piráti opäť prídu, alebo či u nás neukryli ešte nejaký ďalší poklad. Tak vznikla tradícia – letná pátračka. Úprimne vám odporúčam takúto hru, na ktorú sa budú drobci tešiť celučičký rok. A zároveň prinášam tipy na aktivity, ktoré sme za doterajšie 3 ročníky s úspechom zrealizovali.

DIYkolaz_patracka

  • PRÍBEH – pirátsky alebo akýkoľvek iný. Keď už väčšie deti neveria na rozprávky o ukrytom poklade, som si istá, že aj samotné plnenie úloh a hľadanie cesty k cieľu bude pre ne dostatočne atraktívne.

  • TÉMA – aby bola párty každý rok niečím iná, k hlavnej myšlienke sme pridali tematickú výzdobu, rekvizity a príbeh podľa nich upravili. Minulý rok sme mali výrazne pirátsky – staré kúsky mapy s opálenými okrajmi, poklad zakopaný v zemi. Tento rok sme sa odviazali v hawai štýle – v obchodoch s rozličným tovarom zoženiete za lacný peniaz naozaj všetko – dekorácie, papierové palmy, taniere, slamky, girlandy, kvetinové vence i havajské sukne.

  • MAPA k pokladu – poverte spomedzi vás rodiča, ktorý pekne kreslí a vymyslite miesta v byte, v záhrade a okolo domu, kde budú deti hľadať ďalšie a ďalšie indície a kúsky mapy.

  • ÚLOHY – žiaden poklad nie je zadarmo! Navyše sú deti prirodzene súťaživé a úspešné plnenie úloh im prináša obrovskú radosť. Vyberajte úlohy adekvátne k veku vašich detí. V horúcich letných dňoch sa obzvlášť hodia aktivity s vodou. Napríklad: prenášanie vody v špongii s cieľom prvý naplniť misku, zostrelenie veže z plastových pohárov prúdom vody z hadice, skákanie vo vreci, prenášanie malej loptičky na lyžici, triafanie do terča, hádzanie kruhmi, skladanie papierového lietadla, kreslenie, fúrik či kotrmelce a mnohé ďalšie.

  • MENU – na žiadnej oslave nesmie chýbať dobré jedlo. Veľmi obľúbené sú drobné kúsky, ktoré sa jedia rukami. Minulý rok sme pripravili domáce kuracie nugetky s hranolkami, tento rok fašírky s pečenými zemiakmi. Stávkou na istotu je aj pizza. Sladkosti volíme vzhľadom na obdobie osviežujúce a ľahké. Množstvo ovocia len tak nakrájané, ovocný šalát alebo napríklad veľké zmrzlinové kornútky plnené ovocím. Úspech mala aj zmrzlina a studená smotanová torta, ale aj tohtoročné medovníčky upečené a ozdobené v tvare exotického ovocia. Na pitie pripravujeme osviežujúce domáce limonády.

  • POKLAD – v poklade si každý nájde svoj darček. Volíme vždy to, čo ktoré dieťa aktuálne nadchne. Minulý rok boli v poklade napríklad bábiky Barbie pre staršie dievčatá, auto a pre najmenšiu Grétku plastelína s formičkami. Tento rok už všetci fičia na legu, takže výber bol jednotný, každý dostal sadu svojmu srdcu najbližšiu.

  • FINÁLE – všetky úlohy sú splnené, roztrhaná mapa opäť celá, poklad získaný. Keď sa decká pohrajú s novými hračkami ešte dlho sa spolu jašia, večierku máme v ten deň až keď odpadávajú od únavy. Hráme spoločenské hry, bavíme sa a maškrtíme. No a nikdy nesmie chýbať poriadna vojna s vodnými bombami, ktorá vždy prejde do striekania hadicou a oblievania vedrami vody.

Fantázii sa medze nekladú a vaša každoročná párty môže byť vždy niečím iná, no stále rovnako atraktívna. Deti sa na ňu tešia naozaj dlho a nielen ony. Poriadne sa vybláznime aj my dospelí. Pri vymýšľaní a príprave, ale aj pri samotnej oslave. Je to vzácny spoločný čas, veď už len tak krátko budú maličkí…

Tohtoročnú hawai párty rovnako ako všetky ostatné so mnou nielen pripravila, ale aj takto fantasticky zdokumentovala Katarina Gašparovič Photography