DIY Pohár spomienok

V nedeľu sme do nášho pohára spomienok vhodili prvý lístoček. Tento krásny nápad som objavila tesne pred koncom roka a okamžite som sa rozhodla, že ho zrealizujeme. Je to celoročná rodinná aktivita, ktorá nám pomôže na chvíľku sa zastaviť, zamyslieť sa nad spoločným trávením času a uvedomiť si, koľko krásnych zážitkov spolu máme. Ak ešte nemáte svoj pohár spomienok, je najvyšší čas ho začať napĺňať – určite si ešte spomeniete na to, čo ste robili minulý týždeň od Silvestra 
(Silvester a posledné dni starého roka od poslednej nedele môžete zahrnúť už do nového roka a potom o rok urobiť lístočky dva – jeden do starého a druhý do nového roka 2021)

PoharSpomienok

Pohár spomienok si urobíte jednoducho z obyčajného zaváraninového pohára alebo akejkoľvek krabičky (vtedy budete mať krabičku spomienok). Každý týždeň v nedeľu večer si celá rodina spolu sadnete, pospomínate na všetko pekné, čo ste počas celého týždňa prežili a každý si vyberie jeden zážitok, ktorý bol preňho ten najkrajší. Spomienky zapíšete na papierik, poskladáte ho a hodíte do pohára. To je všetko.

Už teraz sa teším, ako si na konci roka spolu všetci sadneme, prečítame lístočky a zaspomíname si na 52 x 4 krásnych vecí, ktoré sme zažili.

Pohár spomienok môže mať rôzne obmeny – môžete si robiť nie týždenný, ale denný pohár spomienok alebo všetkého, za čo ste vďační. Ak už všetci členovia rodiny vedia písať, môže si každý zvoliť farbu papiera, napísať svoju spomienku tajne a na konci roka budú spomienky každého pre ostatných prekvapením. Môže to byť pohár myšlienok, dobrých skutkov, drobných úspechov, jednoducho čohokoľvek pozitívneho, čo vás nielen na konci konkrétneho roka, ale kedykoľvek keď sa k nemu vrátite povzbudí, poteší a aj v ťažších obdobiach vám pripomenie, že život je plný krásnych chvíľ.

PS. Pohár spomienok môže byť aj milým darčekom – napíšte stručný návod a priviažte ho spolu s obálkou s 52 lístočkami na pekne ozdobený pohár.