DIY Pracovný kútik

Dnes som niečo hľadala v počítači a našla staré fotky z nášho predošlého bytu. Keď som začínala tvoriť a vyrábať na zákazku, nemala som doma veľa miesta. Vytvorila som si teda aspoň maličký kútik v spálni. Na stolík neskôr pribudol šijací stroj a desiatky klbiek, nití, látok a pomôcok sa postupne presúvali do zásuviek a krabíc. Bol naozaj mini, ale môj a výborne mi slúžil niekoľko rokov.

Na výrobu som použila akulit – dierkovanú dosku, ktorú mi na požadovanú veľkosť odrezali v Hornbachu a úzke latky na konštrukciu. Aby zavesené veci dobre držali, pripravte konštrukciu dostatočne pevnú. Ideálne je, keď ťažšie prvky navŕtate a upevníte nie iba o akulit, ale priamo o konštrukciu, myslite na to pri plánovaní ich rozmiestnenia. Poličky sú od stolára a ostatné prvky z IKEA – 2 mini komody MOPPE, 2 plastové závesné nádoby (tento tvar už nemajú, no pozrite kolekciu SUNNERSTA) a tyč s háčikmi FINTORP. Drevené časti som natrela akrylovými farbami. Kdekoľvek potrebujete, môžete do dierok v akulite zavesiť tenké háčiky alebo uchytiť skutky a zavesiť na ne nádoby a ďalšie prvky. Môj kútik doplnil pracovný stolík MICKE, stolička, lampa so štipcom, plechové dózy, krabičky GLIS a rámik na fotku všetko z IKEA.

DIY_pracovnykutik

Prajem vám krásne tvorenie a ak som vás inšpirovala, pochváľte sa svojimi výtvormi. Pošlite mi fotografie vašich pracovných kútikov, alebo ma pri nich označte na instagrame a facebooku @ lanatvori #lanatvori