DIY Recy taška z trička

Cez týždeň som upratovala skrine a vyradila niekoľko obnosených tričiek. Vačšinou skončia rozstrihané ako handry na umývanie. Tentokrát som sa ale rozhodla, že dostanú nový, štýlový život. Poslúžia ako nákupné tašky. Na recy tašku potrebujete iba väčšie tričko a nožnice.

DIYkolaz_trickotaska

Tričko prevrátime naruby a vyrovnáme, aby pekne lícovali rukávy aj spodný okraj. Najskôr tesne za líniou švov odstrihneme rukávy. Potom tričko preložíme napoly a zväčšíme výstrih, aby sme sa do tašky pohodlne dostali. Rozložíme ho naspäť, vyrovnáme si spodné okraje a nastriháme ich na približne 2cm široké a 7cm dlhé prúžky (krajné pásiky, kde je tričko na boku zošité rozstrihneme). Ak nemáte pásikavé tričko, namerajte si dĺžku pred strihaním na tričko a nakreslite čiaru, po ktorú budete strihať. Alebo si naznačte dĺžku od špica na nožnice a strihajte tak, že okraj trička budete mať vždy po značku. Teraz už len pevne na dva uzly previažte vždy dva na sebe ležiace prúžky. Ak sa vám zdá, že v taške zostávajú priveľké dierky medzi zviazanými prúžkami, môžete ešte následne zviazať vždy dva krajné konce zo susediacich uzlov.

Taška je hotová, už len prevrátiť lícom von. Ako obmenu môžete tričko strihať na lícovej strane a zviazané prúžky budú vonku na taške ako ozdoba.