Maškrty

DIY Ľadové kocky s kvetmi
DIY Ľadové kocky s kvetmi

Ľadové kocky s jedlými kvetmi krásne vyniknú vo vašich letných nápojoch. Videonávod nájdete tu na mojom instagrame.

Čítať článok
DIY Domáce műsli – zmes raňajkových obilnín
DIY Domáce műsli – zmes raňajkových obilnín

V tomto návode výnimočne netvoríme ihlou ani háčikom. No keďže tvoriť sa dá aj v kuchyni a stánky na trhoch už hrajú všetkými farbami a vôňami sladkého ovocia, rozhodla som sa podeliť s vami o môj recept na zmes raňajkových obilnín. Už dlhé roky pripravujem chutný mix rôznych vločiek s orechami, semienkami a ovocím, bez pridaného cukru, zapekania a mlieka.

DIY_musli

 

PS: Na môjho manžela sú takéto raňajky „príliš zdravé“. Suchú zmes si posype vanilkovým cukrom a zaleje mliekom. Skalní fanúšikovia pečeného műsli môžu samozrejme zmes vločiek, orechov a ovocia nasucho prepiecť na plechu. Určite sa nebojte s domácou zmesou obilnín naložiť podľa svojej chuti.

Čítať článok
DIY Gumení mackovia
DIY Gumení mackovia

 

Tento týždeň sme si v tvorivej výzve vyskúšali výrobu domácich gumových cukríkov. Lepšie povedané želé cukríkov. Treba sa pripraviť na to, že domáci mackovia nechutia ako tí kupovaní. Chutia ako ovocné želé. Sú mäkšie a postupne sa trochu rozpúšťajú. Dievčatám každopádne chutili 

Na výrobu budete potrebovať

  • ľubovoľné ovocie alebo ovocnú šťavu. Ja som použila šťavu z pomarančov a rozmixované jahody.
  • želatínu alebo agar,
  • citrónovú šťavu,
  • sladidlo (cukor, med, sirup a pod.),
  • silikónovú formu na mackov alebo na bonbóny (ak nemáte, môžete použiť hranatú misku, v ktorej želé po stuhnutí nakrájate na kocky).

DIYkolaz_mini_GumeniMackovia

Pomarančové želé cukríky:

200ml pomarančovej šťavy, 10g želatíny, 2 polievkové lyžice trstinového cukru, 1 polievková lyžica citrónovej šťavy

Želatínu rozmiešame v pomarančovej šťave, osladíme a necháme asi 10 minút postáť. Za stáleho miešania pomaly zohrievame takmer až do bodu varu (nesmie vrieť!), odstavíme a primiešame lyžicu citrónovej šťavy. Nalejeme do formy a necháme stuhnúť. Skladujeme v chladničke a skonzumujeme do niekoľkých dní.

Jahodové želé cukríky

200ml rozmixovaných jahôd, 10g agaru, 2 polievkové lyžice medu, 1 polievková lyžica citrónovej šťavy

Agar a med rozmiešame v rozmixovaných jahodách. Za stáleho miešania pomaly zohrievame a po zovretí okamžite odstavíme. Primiešame lyžicu citrónovej šťavy, nalejeme do formy a necháme stuhnúť. Skladujeme v chladničke a skonzumujeme do niekoľkých dní.

Čítať článok
DIY Srdiečkové čajové vrecúška
DIY Srdiečkové čajové vrecúška

Voňavý darček k blížiacemu sa dňu matiek, k meninám, narodeninám, či inému sviatku. Potrebovať budete čajové filtre – existujú v rôznych veľkostiach, na srdiečkové vrecúška vyberajte väčšie (do čajníka). Zoženiete ich v obchodoch s čajmi, alebo napríklad aj v predajniach DM drogérie. Obľúbený čajík osoby, ktorú chcete obdarovať, ihlu, niť alebo tenkú priadzu a nožnice. Videonávod nájdete na mojom Instagrame.

DIYkolaz_CajoveVrecka

Z papiera si vystrihnite šablónu srdca tak, aby sa vám zmestila na čajový filter. Obkreslite ju naňho ceruzkou. Drobnými hustými stehmi obšite srdiečko z vnútornej strany cca 2mm od línie kresby. Začnite hore kúsok od stredu, teda v mieste, kde bude šnúrka na vytiahnutie vrecúška z horúcej vody. Koniec nite nechajte dostatočne dlhý na začiatku aj na konci a srdiečko neobšite úplne celé. Nechajte približne 2 cm nezošité a srdiečko vystrihnite po línii kresby. Otvorom nasypte lyžičku čaju, môžete si pomôcť ruličkou z papiera. Čaj, najmä ak obsahuje kvalitné veľké lístky alebo kúsky ovocia musí mať dostatok miesta na rozvinutie. Po naplnení srdiečko došite, zauzlite a konce nite odstrihnite na rovnakú dĺžku – dostatočnú na vybratie vrecúška z hrnčeka, približne 15cm. Na konce nite prilepte visačku. Môže to byť milý odkaz, srdiečko, fotka detí, alebo čokoľvek, čo urobí obdarovanému radosť. Voňavé tvorenie!

 

Čítať článok
4 položiek celkom