DIY Čaj a koláčiky pre bábiky

Pár dní sme maľovali, terasa bola plná nábytku, a tak keď už dievčatá nebavilo pieskovisko ani behanie po tráve, museli sa zabaviť vo vnútri. Kuchynka nikdy nesklame, bábikám a plyšákom vyvárajú ostošesť. Z toľkej vypitej kávy už žiaden plyšák nebude spať minimálne mesiac, preto som im radšej ušila čajík. A aký by to bol čajový večierok bez drobného pečiva. Z kúskov filcu som ešte „upiekla“ sušienky a linecké kolieska.

Na 4 drobné čajové vrecúška vo veľkosti 3 x 3,5 cm budete potrebovať: obdĺžnik látky veľkosti 7 x 12 cm + kúsok na štítky, obojstranne lepivý tenký vatelín veľkosti 3,5 x 12 cm, priadzu alebo tenký špagátik, lepidlo na textil, zúbkované nožnice a pomôcky na šitie.

Látku prehnite pozdĺžne na polovicu lícovou stranou von, vložte do nej obdĺžnik vatelínu a dôkladne ho z oboch strán nažehlite. Podľa vytlačenej a vystrihnutej šablóny naznačte 4 čajové vrecúška, vystrihnite a pomocou ihly alebo páratka zastrčte hore do stredu asi 10cm dlhý kúsok priadze (pre ľahšiu manipuláciu som na konci priadze urobila uzlík). Po obvode obšite. Z kúska látky vystrihnite zúbkovanými nožnicami vždy po 2 malé štvorčeky a prilepte ich textilným lepidlom na druhý koniec priadze.

DIYkolaz_CajovyVecierok

Na čajové pečivo budete potrebovať: kúsky maslového, béžového, červeného a ružového filcu, zopár drobných korálok, trochu vankúšovej výplne a pomôcky na šitie.

Podľa šablóny vystrihnite 4 kolieska z maslového, 4 kolieska z béžového, 2 kolieska z červeného a 2 „polevy“ z ružového filcu.

Do stredu dvoch maslových koliesok vystrihnite malé srdiečka. Drobným stehom prišite červené koliesko o maslové koliesko okolo vystrihnutého srdiečka. Zospodu priložte druhé maslové koliesko a po obvode obšite.

Na dve béžové kolieska zároveň s korálkami prišite ružovú polevu. Zospodu každého priložte druhé béžové koliesko a po obvode obšite. Pred koncom koláčiky naplňte trochou vankúšovej výplne, vaty alebo odtrižkov látky, či vatelínu.