DOVOLENKA do 21.7.2024. V e-shope sa aktuálne zobrazujú iba výrobky skladom. Všetky objednávky budú spracované až 22.7., odkedy bude obchod opäť v plnej prevádzke.

DIY Cestovný vankúš

Pred dlhou cestou autom na dovolenku určite riešite spánok starších detí, ktoré už nemajú pohodlnú sedačku sklopnú do ľahu. My sme minulý rok do Chorvátska aj do Tatier vyskúšali klasickú podkovu a aj obyčajný malý vankúšik. Ani jeden sa neosvedčil a dcérka spala celý čas s vykrútenou hlavou bez pohodlnej opory. Podkova jej zavadzala a nevedela sa na ňu nijako dobre uložiť. Malý vankúšik si dávala na bok, no stále jej padal. Nedávno som objavila nápad na dlhý vankúš, ktorý sa zdá byť šikovným riešením. Dieťatko si naňho ukladá hlavu pohodlne na bok a vankúš pritom nepadá, lebo je dlhý a priviazaný o bezpečnostný pás. Zatiaľ má úspech, na niekoľkohodinovej ceste ho otestujeme v lete. Vyskúšajte aj vy a určite dajte vedieť, ako sa vám osvedčil.

Potrebovať budete:

  • pás látky (úplet, flís, minky, flanel, ale aj jemná bavlna, dôležité je, aby bola látka príjemná na dotyk) široký 15 cm a dlhý 130 cm, alebo 2 x 65 cm;
  • 1,8m polyesterovej stužky, ktorú rozstrihajte na šesť 30 cm kúskov. Konce stužiek opatrne zatavte priblížením k plameňu sviečky, aby sa nepárali. Pozor, bavlnená stužka by vám v plameni zhorela, ak chcete použiť bavlnenú, konce 2x zahnite a prešite;
  • šijací stroj;
  • pomôcky na šitie;
  • vankúšovú výplň.

DIYkolaz_CestovnyVankus

Pás látky preložte v strede lícom dnu (alebo ak vám z látky lepšie vyšli 2 samostatné obdĺžniky, tak ich položte na seba lícom dnu). Zarovnajte okraje a zošpendlite. Teraz opäť preložte napoly, označte si stred a látku naspäť vyrovnajte. Dnu medzi látky vložte oproti sebe pásiky stužky tak, aby von trčal približne 1 cm. Prichyťte špendlíkmi alebo štipcami. Ďalšie dve a dve stužky prichyťte rovnakým spôsobom približne 5 cm od okrajov. Vankúš po celom obvode zošite, nechajte len otvor na naplnenie. Obráťte lícom von a rovnomerne naplňte výplňou. Otvor zašite skrytým stehom a vankúš stužkami priviažte o bezpečnostný pás.