DIY I Spy Bag – Špiónske vrecúško

Poznáte Busy Bags? Vrecúška s aktivitami vychádzajú z Montessori pedagogiky a podľa druhu a náročnosti nimi zabavíte menšie i väčšie deti. Pripravila som pre vás jednoduchú verziu obľúbeného vrecúška I Spy Bag.

Potrebujeme 2 kúsky filcu (20 x 15 cm), pevnú priehľadnú fóliu (napríklad hrubší obal na zošit alebo na dokumenty, hrubé igelitové vrece, … ja som použila euroobal, ktorý som strihala tak, aby mi zostali spojené obe vrstvy), ryžu, rôzne drobnosti na hľadanie a pomôcky na šitie.

DIYkolaz_mini_Spybag

Z filcu si vystrihneme 2 obdĺžniky 20 x 15 cm. Do jedného z nich si nameriame, nakreslíme a vystrihneme v strede menší obdĺžnik tak, aby zostali okraje široké 3,5 cm. Tým sme vytvorili okienko pre malého špióna. Z fólie vystrihneme obdĺžnik tak, aby po celom obvode presahoval okienko cca 1,5 cm. Fóliu prišijeme na vrchnú vrstvu filcu približne pol centimetra pozdĺž celého okraja okienka. Potom spojíme s druhým filcovým obdĺžnikom fóliou dnu. Obšijeme dookola tiež cca 0,5 cm od okraja, kúsok necháme nezošitý. Pomocou lievika naplníme vrecúško ryžou nie úplne doplna, ale aby sa dala presýpať a stláčať. Vložíme dnu drobnosti. Môžete použiť gombíky, mince, korálky, drobné hračky a podobne. Zašijeme otvor a môžeme sa hrať. Predmety môžete pred vložením odfotiť, fotku vytlačiť, zalaminovať a priviazať k vrecúšku. Podľa veku môže dieťatko hľadať predmety na čas/ pretekať sa so súrodencom, či kamarátom, hľadať rovnaké podľa farby, podľa rovnakého začiatočného písmena atď. Príjemnú zábavu!